Diety nie działają, lecz zmiana naszych nawyków żywieniowych, tak!

Artykuły

/odpowiedzialność za to co jemy
Odpowiedzialność za to co jemy
Wielu z nas boi się słowa odpowiedzialność. Łatwiej jest pozwolić drugiemu człowiekowi, aby to on był odpowiedzialny za nas, za wybory których dokonujemy każdego dnia, również te związane z odżywianiem.

 

Czy nie jest o wiele wygodniej akceptować wszystko, co jest nam podane? Z pewnością tak, lecz ty takie podejście jest dla nas naprawdę dobre?

Ilu z nas, je określone produkty, ponieważ są to rzeczy, które gościły na stole w ich domu rodzinnym? Ilu z nas kontynuuje nawyki żywieniowe naszych rodziców, bliskich, przyjaciół, znajomych ponieważ nigdy nie wykształciło swoich własnych? Czy nie jesteśmy odpowiedzialni za to co znajduje się na talerzu naszym i naszych bliskich?

Kiedy omawiam nawyki żywieniowe z moimi pacjentami, wielu z nich nigdy nie wykształciło swoich własnych. Sposób, w jaki wielu z nich się odżywia, jest bliskich powieleniem sposobu, w jaki jadali wiele lat temu. Dla wielu z nas, nasz pokarm nie jest dostosowany do naszego stylu życia, dziennego zapotrzebowania energetycznego, czy też do aktualnego stanu naszego zdrowia.

Organizm każdego z nas, ma swoje indywidualne potrzeby, o które jesteśmy odpowiedzialni zadbać.
Zatem, w jaki sposób możemy stać się odpowiedzialni za to co jemy?

Zastanówmy się, czy sposób w jaki się dzisiaj odżywiamy nam służy. Czy po spożyciu danego jedzenia, czujemy się lepiej, czy też gorzej? Czy nawyki, które przekazali nam nasi rodzice wpływają dobrze na stan naszego zdrowia?

Jeżeli cierpimy na jakieś schorzenia, czy odżywiamy się w odpowiedni sposób, aby poprawić stan naszego zdrowia? Wielu z nas, lub naszych bliskich ma problemy ze zdrowiem, które wymagają modyfikacji w odżywianiu i stylu życia.

Jest wiele osób, które możemy poprosić o pomoc, dlatego też nie bójmy się tych zmian. Zmiany nie następują nagle, ale też nie nastąpią wcale, jeżeli nie wykonamy pierwszego kroku.
Wypowiedzenie zdania Jestem odpowiedzialna za to co jem wymaga odwagi, lecz powtarzając to do siebie każdego dnia, bardzo szybko poczujemy, że mamy wolność wyboru i poczujemy się z tym wspaniale.

Anna DworaczyńskaPomagam zmieniać nawyki żywieniowe