Diety nie działają, lecz zmiana naszych nawyków żywieniowych, tak!

Blog

/
02maj2017

Mój słow…

  • przez Anna Dworaczyńska
  • 1 Tagi
  • 0 Komentarzy
Pod koniec czerwca zostałam zdiagnozowana ze stanem zapalnym oraz niedoczynnością tarczycy

 

Juz pare miesięcy wcześniej zauważyłam, ze brak mi sił, ze moje myśli są rozproszone, ze moje hormony były jak burza.

Mając 34 lata, czułam się podobnie do kobiet wchodzących w czas menopauzy.
Zmartwiłam się, kiedy zaczęłam tyć, czułam się napuchnięta z powodu zatrzymania wody,  pomino iż pływałam, biegałam, zdrowo sie odżywiałam.

W przeszłości, pare z moich pacjentek miało chora tarczyce i zbliżone objawy, lecz teraz kiedy sama je czułam, mogłam dopiero całym sercem zrozumieć to czuły.

Było mi bardzo cieżko zaakceptować 10 kg, które przytyłam w pół roku, chociaż wiedziałam ze jest to normalny objaw niedoczynności.

Tarczyca jest naszym silnikiem, i kiedy przestaje pracować, nasz metabolizm spowalnia i organizm przestaje prawidłowo pracować.

Od trzech miesięcy przyjmuje hormon tarczycy, który będę juz musiała przyjmować do końca życia. Ponieważ mam rownież stan zapalny tarczycy, musiałam wykluczyć cukier, aby nie pogłębiać stanu zapalnego. Nie jem rownież niektórych warzyw, takich jak kalafior, brukselka oraz soi, które mogą zaszkodzić tarczycy. Z uwagi, iż nie jem mięsa ani ryb, o wiele więcej spożywam teraz orzechów, nerkowców, migdałów, aby utrzymać normalny poziom żelaza.

Przez ten cały czas Bóg był i jest ze mną. Cały ten czas wylewałam i wylewam przed Nim swe serce, swe obawy, pytania po co to. Pan Jezus przeprowadził mnie przez to, pomógł zaakceptować chorobę, zrozumieć, ze bycie z Nim, życie z Nim na co dzień, jest o wiele ważniejsze, niż skupianie się na chorej tarczycy.

Postanowiłam razem z Nim dalej biegać, ćwiczyć, razem z Nim żyć i z Nim czekać cierpliwie, aż moje ciało wróci ponownie do pełni sił.

Anna Dworaczynska

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>