Diety nie działają, lecz zmiana naszych nawyków żywieniowych, tak!

Blog

/
16lut2017

Czy uczysz swoje dziecko jak zdrowo jeść?

  • przez Anna Dworaczyńska
  • 1 Tagi
  • 0 Komentarzy
Zmiana nawyków żywieniowych jest drogą którą każdy z nas musi przejść, aby cieszyć się lepszą jakością życia.

 

 

Im wcześniej wykształcimy w sobie i naszych bliskich, tym będzie nam łatwiej. Najprościej jest jednak wykształcić prawidłowe nawyki od samego początku. Możliwość tę mają nasze dzieci.

 

 

Coraz częściej do mojego gabinetu przychodzą rodzice z małymi dziećmi cierpiącymi na nadwagę, prosząc o pomoc. Pracuję wtedy z takimi rodzinami wspólnie, ucząc ich podstaw właściwego odżywiania, tłumaczę dzieciom dlaczego pewne pokarmy są dla nich dobre, a inne nie.
Smuci mnie fakt, że wielu z nas naprawdę nie wie jak zdrowo się odżywiać, a często za naszą niewiedzę płacą nasi najbliżsi.

 

 

Bardzo często powodem nadwagi i otyłości wśród dzieci jest nie tylko brak wiedzy rodziców co jest dobre dla naszych pociech, a co im szkodzi, lecz również za mała ilość czasu którą poświęcamy naszym dzieciom.

 

 

Kiedy dziecko jest małe, nie wie co jest dla niego dobre. Pamiętajmy, że naszym obowiązkiem jest przekazanie naszym dzieciom odpowiednich nawyków żywieniowych. Jeżeli my nie przekażemy tej wiedzy, to kto?

 

 

Według ostatniego raportu opublikowanego przez  Światową Organizację Zdrowia (WHO), polskie dzieci są w czołówce najbardziej otyłych na świecie.  Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a na otyłość cierpi już co czwarte dziecko.
Proszę, jako rodzice, zastanówmy się dlaczego tak się dzieje. Co my jako rodzice możemy zrobić już dziś, aby to zmienić?

 

Każdy z nas zna wie, że nieleczona nadwaga  i otyłość, prowadzi wielu przewlekłych chorób. Proszę, zatroszczy się o nasze dzieci, kiedy nie są one jeszcze w stanie zatroszczyć się o siebie.

 

 

A jakie nawyki Ty przekazujesz swoich dzieciom? Czy uczysz je odpowiedzialności za to, co jedzą?

 

Anna Dworaczyńska, Pierwszy w Polsce specjalista do zmian nawyków żywieniowych

 

KOMENTARZE